Бібліотечні заходи


ВИСТАВКИ

Наймолодша в Україні

                У самому центрі України, по обидва береги Дніпра, розкинувся Черкаський край, який  має славну історію, витоки якої губляться у далеких віках.

               Ідея утворення нової області у складі УРСР на офіційному рівні вперше була обговорена 28 грудня 1953 року на засіданні президії ЦК Компартії України. Головним мотивом доцільності утворення Черкаської області було„ розукрупнення Київської області, наближення керівництва і обслуговування віддалених районів”. Тому було вирішено найбільш віддалені 20 південних районів Київської області виділити в окрему область – Черкаську, доповнивши її 6 районами Полтавської, 2 – Кіровоградської і 1 – Вінницької області.

              До цієї знаменної дати у шкільній бібліотеці  організовано виставку «Наймолодша в Україні». Читачі мали змогу познайомитися з історією краю, її минулим та сьогоденням, видатними особами Черкаської області.

 

Книга "Черкащина - духовності скарбниця" - це розповідь про історію та розвиток духовності землі Черкаської.


День Соборності України

      Створення двох незалежних держав – Української Народної республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – на теренах Російської та АвстроУгорської імперій, що зазнали краху в результаті Першої світової війни, було фактом великого історичного значення. Виставка у шкільній бібліотеці «Соборна Україна: від ідеї до життя» познайомила читачів з державами, що виникли, та політичними, економічними, соціальними й міжнародними розбіжностями між ними.


Мої права – моє життя

 

   На виставці представлені міжнародні законодавчі акти про права дітей, міжнародні угоди, закони України, статті та вниги відповідної тематики.

       Сьогодні важливо кожному знати хоча б ази правової абетки для захисту своїх прав, адже життя іноді ставить нас у складні обставини, коли доводиться відстоювати свої права.

   Без правової культури населення неможливо побудувати правову державу, не можна навчити людину користуватися своїми правами, захищати та відстоювати їх.

     Тож в школі  проводяться правові тижні, турніри правознавців, вікторини, бесіди, правові ігри. Зокрема, в бібліотеці діє куточок «Правова планета дитинства», спрямований на профілактику правопорушень, надання правових знань та навичок правомірної поведінки.

     З дотриманням прав нерозривно пов’язане і виконання конституційних обов’язків. Права та обов’язки, свобода і відповідальність – тільки в комплексі ці поняття роблять людину повноправним представником суспільства.


Черкащина - мій рідний край, моя земля!


Земля, яку сходив Тарас...

Коли б не він,

То й люди б нас не знали.

Коли б не він,

Про нас не чув би світ…

     Уявити себе без Шевченка — все одно, що без неба над головою. Він — вершинна парость родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Навіть плоть його вознесена на вершину. Іншої такої могили на Україні нема, нема такої могили на всій планеті. Вона — немов козацька вежа, де при наближенні небезпеки запалювали сторожовий вогонь. Вогонь на сторожовій вежі Шевченка не згасає ніколи.

     Книжкова виставка «Земля, яку сходив Тарас…» присвячена життєвому і творчому шляху Великого Кобзаря.


День визволення України від німецько-фашистських загарбників


Злочин проти нації


Схиліться! Свічку запаліть..

Пропалює світи до глибини:

У тридцять три розіп’яли Ісуса

У тридцять третім на земному прузі

Розіп’ято мільйони без вини.

Б. Олійник

    Згідно з Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року щорічно в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

     Багато літ пройшло… Здавалось би можна й забути, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства.

   Книжкова виставка «Злочин проти нації», яка в шкільній бібліотеці діє постійно, ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.

 

…Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!


Не бійтесь заглядати у словник:

Це пишний яр, а не сумне провалля.

     До уваги читачів у бібліотеці було представлено виставку словників, які відіграють велику роль у сучасній культурі, у них відбиваються знання, накопичені суспільством протягом століть. Вони сприяють підвищенню правильності і виразності мови його носіїв. 


Добрі свята приходять у дім!

     «Зима прийшла, празників привела»: Говориться в народному прислів’ї. Катерини, Андрія, Миколая, Різдво Христове, Василя, Водохрещі, Стрітення – улюблені свята нашого народу. Українським народно – календарним звичаям присвячена книжкова виставка «Добрі свята приходять у дім» - це виставка, присвячена народним звичаям українців.

   Читачі мають змогу ознайомитись з новими, чудово ілюстрованими виданнями з народознавства, доторкнутися до нетлінних джерел прадавньої мудрості.


Творчий дивосвіт Уманщини


Зупинися на хвилинку -

Подивися на новинку!